Club
Years
Saturday • August 17, 2019
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
5-0
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Jurong West Stadium
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
1-0
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Jalan Besar Stadium
Tuesday • August 13, 2019
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
1-2
Commonwealth Cosmos FC Commonwealth Cosmos FC CCFC
Bukit Gombak Stadium
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
2 (5)-2 (4)
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Toa Payoh Stadium
Thursday • August 1, 2019
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
0-1
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Jalan Besar Stadium
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
5-1
Bukit Timah FC Bukit Timah FC BTFC
St Wilfred
Tuesday • July 30, 2019
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
8-1
Kembangan United FC Kembangan United FC KUFC
Bedok Stadium
Winchester Isla FC WIFC Winchester Isla FC
3-2
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Toa Payoh Stadium
Sunday • July 21, 2019
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
3-1
Simei United FC Simei United FC SUFC
Commonwealth Secondary School
Kallang Sportif Huskies FC KSH Kallang Sportif Huskies FC
3-3
Admiralty Rangers FC Admiralty Rangers FC ARFC
Bendemeer Secondary School
Winchester Isla FC WIFC Winchester Isla FC
4-1
Kembangan United FC Kembangan United FC KUFC
Bowen Secondary School
Saturday • July 20, 2019
Bukit Timah FC BTFC Bukit Timah FC
5-0
Yishun FC Yishun FC YFC
Pasir Ris Crest Secondary School
Woodlands Warriors FC WWFC Woodlands Warriors FC
1-6
GDT Circuit FC GDT Circuit FC GDT
Bedok South Secondary School
Prisons SRC PSRC Prisons SRC
0-3
Commonwealth Cosmos FC Commonwealth Cosmos FC CCFC
SUTD
Sunday • July 14, 2019
Changi Village SRC CVSRC Changi Village SRC
5-6
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Bendemeer Secondary School
Simei United FC SUFC Simei United FC
1-2
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Dunman High School
Winchester Isla FC WIFC Winchester Isla FC
3-0
Kallang Sportif Huskies FC Kallang Sportif Huskies FC KSH
Bowen Secondary School
Admiralty Rangers FC ARFC Admiralty Rangers FC
4-5
Kembangan United FC Kembangan United FC KUFC
Commonwealth Secondary School
Saturday • July 13, 2019
Woodlands Warriors FC WWFC Woodlands Warriors FC
1-4
Bukit Timah FC Bukit Timah FC BTFC
Woodlands Secondary School
Yishun FC YFC Yishun FC
0-4
GDT Circuit FC GDT Circuit FC GDT
Pasir Ris Crest Secondary School
Boon Keng SRC BKSRC Boon Keng SRC
0-9
Prisons SRC Prisons SRC PSRC
SUTD
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
8-1
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Bedok South Secondary School
Sunday • July 7, 2019
Simei United FC SUFC Simei United FC
4-1
Changi Village SRC Changi Village SRC CVSRC
Bendemeer Secondary School
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
4-4
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Bowen Secondary School
Admiralty Rangers FC ARFC Admiralty Rangers FC
1-1
Winchester Isla FC Winchester Isla FC WIFC
Commonwealth Secondary School
Kembangan United FC KUFC Kembangan United FC
3-1
Kallang Sportif Huskies FC Kallang Sportif Huskies FC KSH
Dunman High School
Friday • July 5, 2019
Yishun FC YFC Yishun FC
3-3
Woodlands Warriors FC Woodlands Warriors FC WWFC
St Wilfrid Sports Complex
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
5-3
Bukit Timah FC Bukit Timah FC BTFC
Bedok Stadium
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
3*-0
Boon Keng SRC Boon Keng SRC BKSRC
Toa Payoh Stadium
Gymkhana FC GKFC Gymkhana FC
1-0
Prisons SRC Prisons SRC PSRC
Yishun Stadium
Sunday • November 4, 2018
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
2 (3)-2 (5)
Commonwealth Cosmos FC Commonwealth Cosmos FC CCFC
Jalan Besar Stadium
Project Vaults Oxley SC PVOSC Project Vaults Oxley SC
1-0
Siglap FC Siglap FC SFC
Jalan Besar Stadium
Saturday • October 20, 2018
Prisons SRC PSRC Prisons SRC
4-0
GDT Circuit FC GDT Circuit FC GDT
Toa Payoh Stadium
Wednesday • October 17, 2018
Project Vaults Oxley SC PVOSC Project Vaults Oxley SC
2-0
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Clementi Stadium
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
2-2
Siglap FC Siglap FC SFC
Toa Payoh Stadium
Thursday • October 11, 2018
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
1-1
Commonwealth Cosmos FC Commonwealth Cosmos FC CCFC
Toa Payoh Stadium
Yishun FC YFC Yishun FC
2-7
Simei United FC Simei United FC SUFC
Bedok Stadium
Wednesday • October 10, 2018
Project Vaults Oxley SC PVOSC Project Vaults Oxley SC
7-0
Admiralty Rangers FC Admiralty Rangers FC ARFC
Choa Chu Kang Stadium
Friday • October 5, 2018
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
0-6
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Jurong East Stadium
Thursday • October 4, 2018
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
0-8
Project Vaults Oxley SC Project Vaults Oxley SC PVOSC
Toa Payoh Stadium
Siglap FC SFC Siglap FC
0-0
Prisons SRC Prisons SRC PSRC
Bedok Stadium
Wednesday • October 3, 2018
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
11-0
Yishun FC Yishun FC YFC
Clementi Stadium
Thursday • September 20, 2018
Yishun FC YFC Yishun FC
0-8
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Toa Payoh Stadium
Simei United FC SUFC Simei United FC
1-10
Commonwealth Cosmos FC Commonwealth Cosmos FC CCFC
Bedok Stadium
Wednesday • September 19, 2018
Project Vaults Oxley SC PVOSC Project Vaults Oxley SC
1-1
Siglap FC Siglap FC SFC
Toa Payoh Stadium
Admiralty Rangers FC ARFC Admiralty Rangers FC
1-0
GDT Circuit FC GDT Circuit FC GDT
Clementi Stadium
Thursday • September 6, 2018
Prisons SRC PSRC Prisons SRC
1-3
Project Vaults Oxley SC Project Vaults Oxley SC PVOSC
Bedok Stadium
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
4-1
Yishun FC Yishun FC YFC
Jalan Besar Stadium
Wednesday • September 5, 2018
Siglap FC SFC Siglap FC
2-0
Admiralty Rangers FC Admiralty Rangers FC ARFC
Serangoon Stadium
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
6-2
Simei United FC Simei United FC SUFC
Hougang Stadium
Thursday • August 30, 2018
Simei United FC SUFC Simei United FC
2-4
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Toa Payoh Stadium
Commonwealth Cosmos FC CCFC Commonwealth Cosmos FC
2-1
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Jalan Besar Stadium
Wednesday • August 29, 2018
Admiralty Rangers FC ARFC Admiralty Rangers FC
1-1
Prisons SRC Prisons SRC PSRC
Toa Payoh Stadium
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
1-2
Siglap FC Siglap FC SFC
Jurong East Stadium

*3-0 was awarded to Commonwealth Cosmos FC for Match No.3 (walkover)

Club
Saturday • September 24, 2022
Gymkhana FC GKFC Gymkhana FC
17:00
Simei United FC Simei United FC SUFC
Choa Chu Kang Stadium
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
19:30
Woodlands Warriors FC Woodlands Warriors FC WWFC
Choa Chu Kang Stadium
Sunday • September 25, 2022
Woodlands Rangers FC WRFC Woodlands Rangers FC
19:00
Tanah Merah United FC Tanah Merah United FC TMUFC
Clementi Stadium
Prisons SRC PSRC Prisons SRC
19:30
Pasirian Lions FC Pasirian Lions FC PLFC
Bedok Stadium
East Coast United FC ECUFC East Coast United FC
19:30
Yishun FC Yishun FC YFC
Clementi Stadium
Saturday • October 1, 2022
Verde Cresta Combined SC VCCSC Verde Cresta Combined SC
17:00
Woodlands United FC Woodlands United FC WUFC
Jalan Besar Stadium
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
19:30
Bukit Timah FC Bukit Timah FC BTFC
Jalan Besar Stadium
Sunday • October 2, 2022
Winchester Isla FC WIFC Winchester Isla FC
17:00
Singapore Xin Hua FC Singapore Xin Hua FC SXHFC
Bedok Stadium
GFA Victoria FC GFA V GFA Victoria FC
17:00
Marsiling Causeway Bay FC Marsiling Causeway Bay FC MCBFC
Clementi Stadium
Geylang Serai FC GSFC Geylang Serai FC
19:30
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Clementi Stadium
Saturday • October 8, 2022
Simei United FC SUFC Simei United FC
19:30
Kaki Bukit SC Kaki Bukit SC KBSC
Choa Chu Kang Stadium
Sunday • October 9, 2022
Woodlands Warriors FC WWFC Woodlands Warriors FC
17:00
Woodlands Rangers FC Woodlands Rangers FC WRFC
Clementi Stadium
Tanah Merah United FC TMUFC Tanah Merah United FC
17:00
Bedok South Avenue SC Bedok South Avenue SC BSASC
Jalan Besar Stadium
Pasirian Lions FC PLFC Pasirian Lions FC
19:30
East Coast United FC East Coast United FC ECUFC
Clementi Stadium
Yishun FC YFC Yishun FC
19:30
Prisons SRC Prisons SRC PSRC
Jalan Besar Stadium
Saturday • October 15, 2022
Bukit Timah FC BTFC Bukit Timah FC
17:00
Woodlands United FC Woodlands United FC WUFC
Choa Chu Kang Stadium
Sunday • October 16, 2022
GDT Circuit FC GDT GDT Circuit FC
17:00
Verde Cresta Combined SC Verde Cresta Combined SC VCCSC
Clementi Stadium
Marsiling Causeway Bay FC MCBFC Marsiling Causeway Bay FC
17:00
Singapore Xin Hua FC Singapore Xin Hua FC SXHFC
Woodlands Stadium
GFA Victoria FC GFA V GFA Victoria FC
19:30
Winchester Isla FC Winchester Isla FC WIFC
Clementi Stadium
Kaki Bukit SC KBSC Kaki Bukit SC
19:30
Gymkhana FC Gymkhana FC GKFC
Woodlands Stadium
Sunday • October 30, 2022
Simei United FC SUFC Simei United FC
17:00
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Clementi Stadium
Bedok South Avenue SC BSASC Bedok South Avenue SC
17:00
Woodlands Rangers FC Woodlands Rangers FC WRFC
Bedok Stadium
Tanah Merah United FC TMUFC Tanah Merah United FC
17:00
Woodlands Warriors FC Woodlands Warriors FC WWFC
Woodlands Stadium
Prisons SRC PSRC Prisons SRC
19:30
East Coast United FC East Coast United FC ECUFC
Bedok Stadium
Yishun FC YFC Yishun FC
19:30
Pasirian Lions FC Pasirian Lions FC PLFC
Woodlands Stadium
tbc
Bukit Timah FC BTFC Bukit Timah FC
17:00
Verde Cresta Combined SC Verde Cresta Combined SC VCCSC
Choa Chu Kang Stadium
Woodlands United FC WUFC Woodlands United FC
17:00
GDT Circuit FC GDT Circuit FC GDT
Jalan Besar Stadium
Marsiling Causeway Bay FC MCBFC Marsiling Causeway Bay FC
19:30
Winchester Isla FC Winchester Isla FC WIFC
Choa Chu Kang Stadium
tbc
Singapore Xin Hua FC SXHFC Singapore Xin Hua FC
17:00
GFA Victoria FC GFA Victoria FC GFA V
Clementi Stadium
Kaki Bukit SC KBSC Kaki Bukit SC
19:30
Geylang Serai FC Geylang Serai FC GSFC
Clementi Stadium

Knockout Stage

Quarter-Final – M31 – 5 November 2022 – Saturday – 5pm

Quarter-Final – M32 – 5 November 2022 – Saturday – 7.30pm

Quarter-Final – M33 – 6 November 2022 – Sunday – 5pm

Quarter-Final – M34 – 6 November 2022 – Sunday – 7.30pm

Semi-Final – M35 – 13 November 2022 – Sunday – 5pm

Semi-Final – M36 – 13 November 2022 – Sunday – 7.30pm

Final – M37 – 20 November 2022 – Sunday – 7.30pm

Season
Position
Team
P
W
D
L
F
A
+/-
Points
1
Bukit Timah FCBTFC
0
0
0
0
0
0
0
0
2
GDT Circuit FCGDT
0
0
0
0
0
0
0
0
3
Verde Cresta Combined SCVCCSC
0
0
0
0
0
0
0
0
4
Woodlands United FCWUFC
0
0
0
0
0
0
0
0